Ceyhun Tunalı: "Tunalı Viva projemize çok iyi çalıştık"

Ceyhun Tunalı: "Tunalı Viva projemize çok iyi çalıştık"

“LEFKOŞA BöLGESİNDE LÜKS KONUT İHTİYACI VARDI, BU PROJEYİ GELİŞTİRDİK” 

 

Tunalı İnşaat olarak 41 yıllık tecrübenizi özel bir projede buluşturuyorsunuz. Nasıl bir proje Tunalı Viva?

 

Direktörümüz Mustafa Tunalı’nın sektör içindeki 41’inci yılına geldiği bu dönemde. Lefkoşamıza yakışan ve sektörde çıtayı biraz daha yukarı çeken bir proje ortaya çıkartmak istedik. Çok çalıştık ve güzel bir esere imza atıyoruz.

 

Projenin çıkış noktası nedir? Nasıl oluştu fikir?

 

Tunalı İnşaat olarak uzun zamandır Lefkoşa bölgesinin lüks konut ihtiyacı olduğunu gözlemlemekteydik. Lefkoşa bölgemize daha kaliteli, daha güzel ve ihtiyaca yönelik fonksiyonel özellikleri olan bir proje üretmek ilk çıkış noktamızdı. Genel çerçevede bölge yapılarına baktığımızda, kalıplaşmış dizaynlar dikkatimizi çekti ve eğer yapılacak ise ihtiyacın ne olduğunu, gelişen dünya standartlarında daha kullanışlı ve modern bir yapı ortaya çıkarılması ihtiyacını gözlemlemiş olduk.

  

“EN BELİRGİN öZELLİĞİMİZ, PROJEMİZİN MİMARİ DİZAYNI”

 

* özellikleri ve ayrıcalıkları neler?

 

Tunalı Viva projemizin en belirgin özelliklerinden birkaç tanesini belirtmemiz farkın daha rahat anlaşılmasını sağlayacaktır diye düşünmekteyiz.

 

En belirgin ve farklı özelliğimiz mimari dizayn olduğu göze çarpmaktadır. Bunun dışında Tunalı Viva projemizde hiçbir dairemizin diğer daireler ile ortak duvarı bulunmamakta ve bu da müşterilerimize daha kaliteli bir yaşam alanına sahip olmasına olanak sağlamaktadır. Genel olarak 2+1 dairelerde görmeye alışık olunmadığı ebevyn yatak odasına ensuit ve dolap odası olması, projemizin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi. Projemizdeki diğer bir özellik ise güvenli giriş bariyer sisteminin olması ve bu da kullanıcılara kendi otoparklarını rahatlıkla kullanabilme ayrıcalığı sunacaktır diye düşünüyoruz.

  

“LANSMAN SATIŞLARIMIZI İLK İKİ GÜNDE BİTİRDİK”

 

Lansman fırsatlarıyla satışa çıktınız. İlk izlenimler nasıl?

 

İlk izlenimler bizlere projemizi doğru ve talebe göre dizayn ettiğimizi göstermektedir. Lansman satışlarımızı ilk iki günde bitirdik. Almış olduğumuz tepkiler çok pozitif yönde devam ediyor.

 

Havuzlu penthouse çok büyük beğeni topluyor. Böyle bir ilgi bekliyor muydunuz?

 

Açıkcası tasarımımıza güvendiğimiz için bu şekilde bir beğeni beklemiyorduk dersek bizler için hayal kırıklığı olurdu. Çünkü şunu özellikle belirtmek isteriz ki, Tunalı Viva projemize çok iyi çalıştık. En ince detaya kadar düşündüğümüze inanıyoruz. Bu arada bu işin bir ekip işi olduğunu vurgulamadan geçmek istemiyoruz. Mimarımız Sn. Serkan Altay’a, projenin geliştirilmesinde Boray Emlak ailesine ve mühendisimiz Kayhan Demirdağa da özel teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

 

“PROJEMİZ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR”

 

Alışılmışın dışında geniş metrekare ve fiyat için nasıl yorumlar geliyor?

 

önceden de belirtiğimiz gibi vurgu olarak metre kareyi öne çıkarmamız çok ilgi çekti ve 2+1 daire konseptinde beklenen bir metraj olduğunu düşünüyoruz. Açıkcası fiyatlarımız ile ilgili olarak çok olumlu tepkiler aldık. Tabii burada lüks bir konut sınıfı olmasına rağmen fiyatlarımızın da piyasaya oranla çok yüksek olmadığını belirtmek isteriz.

 

örnekleme yapmak gerekecekse, dünya markası olan arabaların da markalarının her kitleye ulaşabilmek için standartlarını ona göre belirlediği gibi, bizler de fiyat politikamızı ona göre belirledik. Lüks sınıf bir araba alacak olsanız bile onların da kendi içinde sınıflara ayrılmış olduğunu sizler de göreceksiniz.

 

Tunalı Viva'nın hedef kitlesinde kimler var?

 

Açıkcası hedef kitle olarak bir ayrıcalık düşünmedik, nedeni ise projemizin tüm kesimler tarafından beğenileceğini düşünmekteyiz. Biz projemizi tasarlarken günün ihtiyaçlarına göre gereksinim duyulacak tüm detayları projemizin içinde çözdüğümüzü düşünüyoruz. O nedenle Viva projemize tüm kitlelerden talep var.

 

* Nasıl ödeme kolaylıkları sunuyorsunuz?

 

Lansmana özel ilk 2 dairemiz için 9000 STG peşinat ve aylık 500 sterlinlik bir fiyat politikası ile projemizi satışa sunduk ve bununla ilgili çok güzel geri dönüşler oldu. Bugüne kadar Tunalı İnşaat olarak ilk hedefimiz satış fiyatları olmadı, bizler için en öncelikli olan müşterimizin projelerimizi içine sindirmesi ve beğenmesi.

 

Projelerimizden daire sahibi olan aile bireylerimiz ile fiyatı projemizi beğendikten sonra oturup birlikte ortak bir noktada buluşma politikası herzaman en önceliğimiz oldu.

 

Ne zaman teslim edilecek?

 

Tunalı Viva projemiz 2018 Temmuz sonunda teslim edilecektir.

  

“FİRMAMIZI MARKALI KONUT PROJELERİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

 

Tunalı İnşaat'tan 'markalı konut projeleri' adımı diyebilir miyiz Tunalı Viva için? Kalite ve standardı yükselten bir proje ve devamı da gelecek gibi..

 

Evet sizlerinde bildiği gibi artık marka ön plana çıkmış durumda. 40 seneden beridir Mustafa Bey inşaat sektörünün içinde yer almaktadır ve bu da firmamıza çok büyük bir marka değeri kazandırmıştır. Bizler de yeni nesil olarak, onların marka haline getirmiş oldukları firmamızı markalı konut projeleri ile taçlandırarak daha iyi bir noktaya taşımayı düşünüyoruz. Umarız Lefkoşamıza yapılacak olan Viva projemiz ile konut marka ve standartlarını biraz daha yukarı çekmiş olacak ve başkentimizin değerine bir katkı bizler sağlamış olacağız.

  

Yol haritanızda neler var? Bu projeye yapılan dönüşler, yeni fikirler oluşturuyor mu?

 

Açıkcası Tunalı Viva projemize gelecek olan olumlu olumsuz geri dönüşler ile bir yol haritası oluşturcağımıza inanıyoruz. Şimdiden bazı ihtiyaçları tespit etmeye ve belli konseptlere çalışmaya başladık ama zamanın ne getireceğini bilemeyiz. öncelikle Viva projemizi müşterilerimize teslim edip, onları da Tunalı İnşaat’ın mutlu aile bireyleri arasına katmak istiyoruz.

  

“KONUT ALIRKEN İLK öNCELİĞİNİZ FİYAT OLMASIN”

 

İnşaat sektörü ve yatırımcılar için nasıl bir mesaj vereceksiniz? Nelere dikkat etsinler, hangi konulara önem versinler?

 

Yatırımcılar için Kuzey Kıbrıs hala cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Vurgulamak istediğimiz önemli konulardan bir tanesi de konut alırken sadece fiyat odaklı olunmaması. Aldığınız konut zaman içerisinde değeri artacak bir bölgede olmalı, yapım kalitesi binanın ömrünü uzattığından geri dönüş taldilat masraflarına da azaltacağı için eğer bulunabiliyorsanız yapım aşamasında her nokta hakkında bilgi almaya çalışın ya da yapım aşamasında bulunamıyorsanız aşama aşama beton testinden mutfakta kullanılacak ahşaba kadar garanti belgelerinin talep edilmesi önemli bir konudur. Tabii bir de inşaat firmalarının kaç yıl garanti verdiği konusu da önemlidir. Bu hususlarda bilgi alınması durumunda gelecek ile ilgili iyi bir yatırım aracına sahip olmuş olacaksınız.